Ako má vyzerať nevesta

Keď v predchádzajúcom článku sme si povedali, ako si približne vybrať šaty a šo je v móde, teraz budeme pokračovať aj v tých spomínaných témach, ako aj prinesieme niečo nové.
1. Svadobné šaty – áno, svadobné šartty sú dnes moderné najmä ľahké, jemné a ako keby večerné šaty. V jednoduchosti, ale kvalite je krása. Pravdou ale stále zostáva, že pokiaľ je nevesta pevnejšia, skôr sa jej bude hodiť korzetový strih šiat ako voľne padavý. Preto je vhodné vyformovať postavu korzetom a padavou sukňou so spodničkou s kruhom. Nezabudnite, že v prvom rade sa musíte páčiť samej sebe, až potom ostatným ;) .
2. Svadobný účes – ak sme vraveli v predchádzajúcom článku, že účes musí byť zostrojený na základe strihu vlasov, výšky nevesty a ženícha a tvaru tváre, to naďalej platí. Možno ste postrehli, že do módy prišli účesy, ktorých súčasťou je klobúčik. Áno, maličný miniatúrny klobúk ako súčasť účesu z ktorého ide čipka či iná ozdoba.
3. Niečo nové, požičané a modré- základné pravidlo pre nevestu znie, že musí mať na sebe niečo nové, modré a požičané. Požičané sú poväčšine šaty. Tie by sme mohli nazvať aj novými. Novým býva spodná bielizeň a modrým? Modrím predsa podväzok. Svadba je najmä o tom, aby sa nevesta a ženích cítili dobre, pohodlne a aby spolu s rodinou oslávili svoj zväzok.
4. Koč alebo voz – súčasťou svadby býva luxusné auto. Je to klasika a nemali by sme zabudnúť na jeho výzdobu. Preferujú sa momentálne kvety. V minulosti to boli bábiky, ktoré sedeli na kapotách, dnes kvety pokrývajú kapotu až po sklo. Okrem toho aj značky. Americká kultúra k nám priniesla nasadenie ŠPZ s menami ženícha a nevesty. Ojedinelým nie sú ani plechovice ťahané za autom a nápis „just married“.
5. Kytica a výzdoba – Kytica patrí k srdcovým záležitostiam každej nevesty. V minulosti boli najpreferovanejšími kvetmi ruže. Dnes môžeme vidieť kytice, ktoré sú zavesenými guľami, alebo kytica je tvorená tromi kalami. Nájdeme tak kytice, ktoré sú nevšedné ako aj klasické či jemné.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>