Nieje alkohol ako alkohol, to platí aj pri svadbe

 

Alkohol na svadbuChystáte svadbu a chcete sa pred ostatnými blysnúť? Okrem zvolenia vhodných priestorov, programu, či jedla, sa žiadna svadba na úrovni nezaobíde bez kvalitného alkoholu.

Vhodné druhy alkoholu

 

Vodka

Siahnuť môžete po vodke, ktorej už v minulosti holdoval ruský národ. Zaujímavosťou je, že prvá zmienka o vodke pochádza už z 13. storočia, kedy v záznamoch figuruje ako liečebný prostriedok. Či jeho liečebné účinky vyskúšate na vlastnej koži aj vy, je už len a len na vás. V súčasnosti si môžete vybrať z desiatok najrôznejších druhov tohto “zázračného” alkoholu, líšiacich sa nielen skutočne pestrou paletou názvov a zložení, ale najmä percentami alkoholu. A tie nie sú nikdy zanedbateľné.

Whisky

Nielen pre milovníkov Írska je možnosť voľby zvanej whisky. Ak sa pri vodke traduje, že jej názov je vlastne len zdrobneninou slova “voda”, nie je tomu inak ani pri whisky. Slovo “whisky” pochádza z írskej galčiny a znamená jednoducho “voda”. Či sa už rozhodnete pre írsku, škótsku, americkú, japonskú alebo inú whisky, určite nesklamete nikoho z prítomných.

Becherovka

Pri ďalšom obľúbenom alkohole boli nápomocné bylinky, z ktorých v roku 1807 začal karlovarský lekárnik Jan Becher vyrábať bylinný likér podľa vlastnej receptúry. Danú receptúru poznajú v súčasnosti síce len dvaja ľudia na svete, ale chuť Becherovky ostáva rozhodne v povedomí viacerých. Becherovka však určite nesklame.

Vyberať je vždy z čoho tak, ako je kvalitný alkohol už neodmysliteľnou súčasťou všetkých večierkov, ktoré majú stáť zato.

Zabezpečenie alkoholu na svadbu

Dnes už nerobí žiaden problém. Stačí zájsť do hociktorého skladu s liehovinami a nakúpiť. Jedinou nevýhodou v skladoch je že musíte mať IČO. Ďalšou možnosťou sú klasické obchody, no na tie si treba nájsť dostatok času a trpezlivosti, hlavne ak chceme aby sa nám nákup vyplatil. Najnovšou možnosťou sú internetové obchody s alkoholom, ktorých hlavnou výhodou je, že prinesú alkohol priamo na miesto konania svadby. Nehovoriac o donáške zadarmo za nákup nad určité sumy, čo na poriadnu svadbu nieje žiaden problém naplniť.

Jeden internetový obchod s alkoholom na ukážku: svetnapojov.sk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>