Svadobné hry

Svadba predstavuje pre mnohých stresujúcu a časovo náročnú záležitosť, predovšetkým však ide o oslavu lásky dvoch ľudí. Nemala by tu chýbať zábava, hravosť dotvorené spokojnými tvárami. Je potrebné ponúknuť čo najviac hier a zábaviek, ktoré navodia dobrú náladu vašich hostí. Ak ste si objednali na svadbu starejšieho, nie je nič lepšie ako dobrý človek, ktorý tú zábavu vie podnietiť. Na začiatok však vždy treba podnietiť publikom k zapojeniu a vysvetliť pravidlá. Netreba hier veľa, pretože potom nastane situácia, kedy sa nič iné nebude, iba hrať a bude to vyzerať ako kultúrne predstavenie a nie svadba. Ak máte medzi hosťami priateľov, ktorí vedia spievať, hrať či nejako aktívne zabávať ľudí, neostýchajte sa ich vyzvať a poprosiť o pomoc.
1. Valčekový tanec – svadba bez valčekového tanca by nebola svadbou. Starejší alebo niekto z prítomných vyzve hostí aby okolo neho vytvorili kruh, strčí si medzi nohy kuchynský valček a tancuje s ním až pokým ho bez dotknutia rúk neodovzdá inému tanečníkovi. Ideálne sú smiešne pohyby, ktoré nabádajú na smiech a radosť hostí.
2. Stoličkový tanec – tento tanec poznáme už z materskej škôlky, kedy sa do kruhu dajú stoličky a vždy je o jednu stoličku menej ako je počet tancujúcich. Keď hudba zastane, ten, ktorí nestihne sadnúť na stoličku vypadne z kola a jedna stolička sa vezme preč. Nakoniec zostanú iba dvaja, ktorí sa o stoličku pobijú a jeden skončí na zemi.
3. Klobúkový tanec – je potrebné si zadovážiť niekoľko klobúkov a hrajú túto hru 7-9ti vybraní páni, ktorí stoja v kruhu a ruky majú položené na ramenách a začnú si vymieňať klobúky popri hudbe. Tempo výmeny sa zrýchľuje a komu klobúk spadne, musí z kola von.
Svadobné hry sú ideálne na navodenie dobrej nálady a zabavenie nie len seba ale najmä hostí. Ide nám predsa o to, aby spomínali dlho na našu svadbu so smiechom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>