Úloha družičky

Ak máte vysnívanú účasť družičiek na svojej svadbe, poďte do toho. Iste ste si vedomá, že šaty pre družičky je potrebné mať jednofarebné a strihovo rovnaké. Aspoň v tom prípade, že chcete aby vaše družičky boli tuti fruity. Základné pravidlo znie: nikdy neobliekajte družičky do rovnakej farby ako ste vy sama. Teda žiadne biele, smotanové či krémové šaty im nedávajte. Deň D je váš deň a vy musíte vyniknúť. Ostatné pravidlá závisia od ročného obdobia a od toho čo sa vám páči a podobne.
1. Farba- šaty pre družičky by sa mali niesť v tónoch, ktoré sú jemné, nežné a príjemné. Ide najmä o pastelové farby, ktoré sú tento rok in, no môžete zvoliť aj korálovú a jemne žltú či tyrkysovú. V jednoduchosti je krása, preto sa nesnažte o žiadne extravagantnosti. Ak družičky chcú, tak sa odlíšia účesom a doplnkami. Každopádne nemusíte všetky šaty voliť v jednej farbe, ale môžete voliť niekoľko odtieňov a nejakou kvetinovou podtlačou. Farbám ako rubínovo červená, čierna, tmavo fialová alebo cyklámenová by ste sa tento rok rozhodne mali vyhnúť. Príliš výrazné farby môžu pôsobiť vulgárne, preto si na to treba dávať veľký pozor.
2 strih – strih by mal zohľadňovať postavy družičiek, no ani to nie je oficiálne dané. Jediné pravidlo, ktoré je dané je, že šaty by mali siahať maximálne pár cm nad kolená. Družička má byť elegantná a nie vulgárna s extrémne krátkou sukňou. Časy, keď mali všetky družičky rovnaké šaty, sú preč a dnes je práve moderná podobná farebnosť a strih musí zohľadňovať práve figúru družičky. Byť družičkou by malo byť odmenou a nie potrestaním, preto sa aj družička musí cítiť dobre, pohodlne a atraktívne.
3. Látka – látku treba zvoliť podľa obdobia, v ktorom sa svadba bude odohrávať. Sifónové šaty preto nechajte na leto a v zimných mesiacoch volte hrubšiu látku. Vo všeobecnosti samozrejme, že ne uprednostňovaný šifón a šanfung. Materiály sú príjemné a prispôsobujú sa postave.
4. Topánky – nemusia mať družičky rovnaké. Je potrebné aby topánky ladili k šatám. Ak je nevesta nižšia ako družička, nebojte sa obuť družičke topánky bez opätku.
Svadba je aj o detailoch, alebo najmä o nich, preto sa družičku nebojte farebne doladiť do štýlu čo sa týka šatov či iných doplnkov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>